021-88811874-6 021-88827425 info@zamiran.com
شرکت مهندسین مشاور زمیران (سهامی خاص) به عنوان یک نهاد تخصصی مستقل به منظور ارائه خدمات گسترده فنی در امور مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی خاک و پی،ژئوفیزیک، زمین شناسی مهندسی، محیط زیست و مطالعه آبهای زیرزمینی با شماره ۳۳۳۴۱ در مرداد ماه ۱۳۵۷ در تهران تأسیس و شروع به فعالیت نمود.
مؤسسین شرکت قبلاً دارای سوابق کاری طولانی در بخشهای مختلف دولتی، خصوصی و شرکتهای مشاور بین المللی در ایران، انگلستان و امارات متحده عربی بوده و هر یک عضو انجمن ها و نهادهای علمی و فنی بین المللی در امور ژئوتکنیک، مهندسی خاک و پی و زمین شناسی مهندسی از آمریکا و انگلستان می باشند.
شرکت در نزدیک به چهار دهه فعالیت خود همیشه در ارتقاء و بهره گیری از تجهیزات فنی و دستگاهها و لوازم مدرن و به روز و همچنین بالا بردن دانش فنی و تخصصی همکاران خود کوشا بوده و هم اکنون پس از گذشت این مدت ضمن برخورداری از کادری فنی، اداری و مالی مجرب متشکل از ۹۶ نفر کارشناس، کمک کارشناس، تکنسین و کارمند با مدارک تحصیلی دکترا، فوق لیسانس و لیسانس با در اختیار داشتن طیف گسترده ای از ماشین آلات و تجهیزات صحرایی و لوازم آزمایشگاهی و دفتری خدمات مشاوره ای خود را ارائه می نماید.
 از سال ۱۳۵۷ تاکنون مهندسین مشاور زمیران در بیش از ۱۲۰۰طرح مختلف در سراسر کشور و چندین طرح اجرایی و مطالعاتی در کشورهای همجوار به مانند ترکمنستان و ارمنستان برای بخش های مختلف دولتی و خصوصی مشارکت داشته است.
شرکت زمیران از بدو تأسیس عضو جامعه مهندسان مشاور ایران، انجمن ژئوتکنیک ایران، عضو انجمن بین المللی مکانیک خاک و پی (ICSMEF) و عضو انجمن بتن ایران بوده و همچنین دارای گواهینامه صلاحیت پایه یک و دو در تخصص ژئوتکنیک، پایه سه در تخصص ژئوفیزیک و پایه سه در تخصص محیط زیست از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است.
همچنین شرکت در راستای ارتقا سیستم مدیریت در امور مشاوره ای و آزمایشگاهی دارای گواهینامه های بین المللی فنی و مدیریتی  ISO 9001:2000 ، ISO14001:2004 ، ISO 9001:2008 و ISO 18001:2007 از شرکت SWISSCERT می باشد.
دفتر مرکزی و آزمایشگاه اصلی این مهندسین مشاور در تهران و دارای شعبات مختلف مستقر در اهواز، ماهشهر، عسلویه، اردبیل، خراسان رضوی و … می باشد.

مهندسین مشاور زمیران در سال ۱۳۵۷ تاسیس و اکنون با حدود ۴۰ سال تجربه در ارائه خدمات فنی و مهندسی در زمینه ژئوتکنیک، مکانیک خاک، مهندسی پی، مکانیک سنگ، ژئوفیزیک،مطالعات لرزه خیزی ویژه ساختگاه، زمین شناسی، محیط زیست، هیدرولوژی و مهندسی منابع آب مشغول به فعالیت می باشد.

دست یابی به بازار های جدید از جمله حفاری های دریایی، انجام مطالعات و آزمایشات ژئوفیزیک، طرح مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله و بهسازی خاک بستر ساختمان ها و … سعی در استفاده از تکنولوژی روز جهانی، توجه به آموزش و حفظ نیروی انسانی، برآورده نمودن نیاز ها و انتظارات کارفرمایان، رعایت قوانین، مقررات و دستورالعمل های کاری و بهبود مستمر به عنوان سرلوحه همه فعالیت های این شرکت می باشد.
جهت رسیدن به موارد بالا، نکات زیر به عنوان چهارچوب اهداف کیفی در نظر گرفته شده است:

 • ارتقاء سطح دانش و مهارت و مشارکت منابع انسانی
 • بهبود و توسعه خدمات به کارفرمایان
 • استفاده از تجهیزات مناسب و به روز
 • توجه خاص به ارائه خدمات در مدت زمان پیش بینی شده پروژه ها
 • افزایش میزان رضایت مندی ذینفعان

این مهندسین مشاور به منظور نیل به اهداف فوق، استفاده از روشهای نوین مدیریتی، افزایش میزان آموزش پرسنل، استقرار سیستم مدیریتی ISO را به عنوان اولین گام در نظر گرفته است.

در ارتباط با ابتکارها و خلاقیتهای به کار گرفته شده توسط این مهندسین مشاور در پروژه های مختلف می ­توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ساخت بارج حفاری توسط شرکت زمیران جهت حفاریهای دریایی
 • سیستم استفاده از شمعهای جانبی جهت بارگذاری شمع در بارگذاری­های بالا و ساخت سازه باربر جهت انتقال نیرو
 • استفاده از روش­های ژئوفیزیکی در مطالعات ژئوتکنیک مانند روشهای GPR، ژئوالکتریک و …
ZamiranOrgChart

سهامداران و اعضای هیئت مدیره :

 • مدیر عامل : آقای سعید جلولی – لیسانس مهندسی عمران، راه و ساختمان دانشگاه آزادتهران ۱۳۷۴- فوق لیسانس مدیریت اجرایی دانشگاه علم و صنعت ایران۱۳۹۴
 • مشاور ارشد : آقای فریدون پرویزی- دکترا Ph.D زمین شناسی مهندسی امپریال کالج دانشگاه لندن۱۹۷۷
 • مشاور ارشد : آقای ادوارد باباخانیانس – فوق لیسانس مهندسی ژئوتکنیک دانشگاه نیوکاسل انگلستان ۱۹۷۷
 • رئیس هیأت مدیره : آقای نوید فتحی افشار – فوق لیسانس مهندسی عمران- ژئوتکنیک دانشگاه تهران ۱۳۸۲
 • نائب رئیس هیأت مدیره : آقای جواد اسدی فلاح – فوق لیسانس ژئوفیزیک دانشگاه تهران ۱۳۸۷- فوق لیسانس مهندسی عمران – ژئوتکنیک دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ۱۳۹۳
 • عضو هیأت مدیره : آقای عبداله درخشان – لیسانس مدیریت صنعتی دانشگاه  اشتهارد ۱۳۸۷
 • عضو هیأت مدیره : آقای هنری آزاریانس – لیسانس زمین شناسی دانشگاه شاهرود ۱۳۷۵
از اقدامات این مهندسین مشاور در راستای افزایش میزان رضایتمندی کارفرمایان و همچنین افزایش توانمندی های علمی و عملی در انجام پروژه ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 • مجهز نمودن واحد خدمات صحرایی به دستگاههای پیشرفته و به روز جهت تعیین پارامترهای مورد نیاز
 • برگزاری دوره های آموزشی مستمر برای کارکنان اجرایی جهت افزایش بار علمی و آشنایی آنها با علوم نوین جهت بهره گیری در حین ارائه خدمات
  از جمله مهمترین دوره های آموزشی برگزار شده آموزش نرم افزار GIS، آموزش کنترل پروژه توسط نرم افزار Primavera، آموزش استفاده ازنرم افزارRockWare در رابطه با تجزیه و تحلیل سه بعدی اطلاعات زیرسطحی و دوره تخصصی آزمایش GPR توسط کارشناسان شرکت Mala سوئد بوده است.
 • استفاده از روشهای ژئوفیزیک در کنار مطالعات ژئوتکنیکی جهت افزایش میزان دقت مطالعات و کاهش هزینه ها
 • کاهش زمان پروژه براساس استفاده از دستگاه های جامع و پیشرفته
 • استفاده از نرم افزارها و سخت افزارهای مدرن و به روز

در حال حاضر مهندسین مشاور عضو جامعه مهندسان مشاور ایران، انجمن ژئوتکنیک ایران و انجمن بتن ایران از بدو تأسیس این نهادهای تخصصی بوده و همکاریهای نزدیکی را با این نهادها دارد.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com